Informácie o nás

Od 1.9.2017 sme s dokončenou prístavbou jedného pavilónu štvortriedna materská škola, ktorá  poskytuje celodennú starostlivosť deťom od 3-6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. V školskom roku 2017/2018 je do materskej školy zaradených  84 detí z toho pripravujeme 38 detí do školy.  Všetci predagog. pracovníci sú kvalifikovaní a kontinuálne vzdelávaní.

Naše ZAMERANIE

Prehlbovať a posilňovať telesné a duševné zdravie detí.

Hravou a zážitkovou formou prostredníctvom tvorivej dramatiky získavať základné vedomosti.

V tanečnej príprave poznať krásu folklórnej hudby s možnosťou pokračovania v ZUŠ Voderady.- Tanečná školička Trnavček

Prostredníctvom počítačovej techniky dosiahnuť osobnostné, informačné a kognitívne kompetencie dieťaťa „počítač je múdra hračka“.

V sprievode gitary získať predstavu o Anglickom jazyku. p. lektorka Krajcová- kvalifikovaný pedagóg s pokračovaním v ZŠ krúžkovou činnosťou v AJ.

Krúžkom so športovým zameraním- Soft bol rozvíjať postreh, beh, presnosť úderu, tímovú hru a v neposlednom rade predchádzať obezite.

V akom JAZYKU ?

Vyučovanie prebieha v štátnom jazyku Slovenskej republiky.

Aký bude náš ABSOLVENT ?

Predprimárne vzdelávanie v štátnom jazyku položí základy vnímania a poznávania prírodných a spoločenských vied, zabezpečí rozvoj fyzickej a pohybovej stránky povedomie zdravia a rozvoj osobnosti dieťaťa prostredníctvom kultúry a umenia, pričom prioritou je realita dieťaťa (ISCED 0).

Absolvent získa poznatky a schopnosti vo vzťahu ku kultúre, čitateľskej, matematickej a prírodovednej gramotnosti.

Absolvent je pripravený na vstup do primárneho vzdelávania v základnej škole a na ďalší život v spoločnosti.

V závere predškolského veku dosiahne elementárne základy kľúčových kompetencií.

V materskej škole sa rozvíjajú kompetencie:

1.       psychomotorické

2.       osobnostné       a) elementárne základy sebauvedomenia                b) elementárne základy angažovanosti

3.       sociálne

4.       komunikatívne

5.       kognitívne         a) elementárne základy riešenia problémov          b) elementárne základy kritického myslenia           c) elementárne   základy tvorivého myslenia

6.       učebné

7.       informačné

UČEBNÉ OSNOVY

V učebných osnovách zohľadňujeme a berieme do úvahy vnútorné a vonkajšie podmienky materskej školy, obsah štátneho vzdelávacieho programu, osobitosti predškolského vzdelávania ako i požiadavky ZŠ s prihliadnutím na zameranie školy. Rovnako v osnovách zohľadňujeme spoluprácu s inými inštitúciami v obci a okolí.

OBSAHOVÉ CELKY:

IX. Môj domov, moja škola

X. Jeseň nám klope na dvere

XI. Sme rozdielni a predsa rovnakí

XII. Čas zázrakov

I. Čo dokáže Perinbaba

II. Cestujeme po planéte Zem

III. Slniečko sa zobudilo

IV. Tajomstvá lesa

V. Slnko na nás zasvietilo, chrobáčiky zobudilo

VI. Čo všetko deťom k šťastiu treba

Sme tu pre vaše deti od 6.30h do 16.30 h.